Aktualności

Kolejny puchar PCK dla naszej szkoły

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego  w Zalesiu Śląskim od lat współpracują z Zarządem Rejonowym PCK w Kędzierzynie - Koźlu. Biorą udział w akcjach charytatywnych i konkursach. Zawsze największe emocje towarzyszą rozstrzygnięciu  corocznej akcji PCK "Gorączka Złota." Marzeniem każdej szkoły jest zdobycie pucharu Prezydenta Miasta Kędzierzyna- Koźla. W tym roku po raz siódmy puchar przywieźliśmy do szkoły. Delegacja z naszej szkoły - Paulina Barteczko, Krzysztof Kroker i Alan Samul odebrała główną nagrodę w kategorii Zespołów Szkolno - Przedszkolnych.

Tradycyjnie - uroczystość odbyła się w Urzędzie Miasta z poczęstunkiem dla największych "zbieraczy złota". Tym złotem są monety: 1 gr, 2 gr, 5 gr. Uzbierane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dzieciom z rodzin o niskim statusie materialnym. "Kiedyś złoto miało najwyższą wartość. Dzisiaj, dzięki tej akcji, to "złoto" dajemy dzieciom potrzebującym pomocy. To bardzo ważne, że chcemy dzielić się naszym złotem z innymi. Jest bardzo dużo dzieci, dla których datkowy posiłek może być jedynym posiłkiem w danym dniu. Dziękuję za zaangażowanie" - powiedziała Sabina Nowosielska- prezydent miasta.

Biorąc udział w takiej akcji - uczniowie naszej szkoły rozwijają najważniejsze wartości, jak solidarność, dobroczynność i poszanowanie potrzeb innych osób. Dzięki współpracy z Rejonowym Oddziałem PCK w Kędzierzynie - Koźlu - też otrzymujemy pomoc. Mamy darmowe obiady, paczki żywnościowe i pomoc finansową. Bez wsparcia dyrektora szkoły - Ewy Spindy, nauczycieli i rodziców nie zdobylibyśmy pucharu, dlatego serdecznie dziękuję.
opiekun Szkolnego Koła PCK: Lilla Popławska

 

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
121663
Free business joomla templates